Dlaczego warto wybrać do swoich wnętrz fototapety 3d?

Ostatnimi czasy bardzo wyraźnie widać pewien trend. Otóż fototapety 3d z całą pewnością zrewolucjonizowały świat dekoracji wnętrz. Coraz więcej klientów decyduje się na ich zakup, coraz częściej pojawiają się one nie tylko w polskich domach i mieszkaniach, ale także w przestrzeniach biurowych, coraz częściej bywają główną ozdobą danej przestrzeni. Skąd się wzięła ta moda?

Piękno i  walory praktyczne w jednym!

Z całą pewnością podkreślić należy, iż fototapety to ozdoby do zadań specjalnych. Liczą się tutaj bowiem nie tylko walory typowo estetyczne (chociaż oczywiście i one należą do istotnych i to bardzo), ale również zalety natury czysto praktycznej. Okazuje się bowiem, że jeśli odpowiednio dobierzemy fototapetę 3d, możemy w znacznym stopniu nasze wnętrze optycznie powiększyć, poszerzyć czy też wydłużyć. To bardzo ważne szczególnie w mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty, w których czasami ma się do dyspozycji naprawdę niewielkie przestrzenie.

Mnóstwo wzorów do wyboru!

Nowe modele fototapet 3d pojawiają się właściwie ciągle – to dla klientów znak, że się o nich w pełni dba, że projektanci każdemu pragną zaproponować dokładnie to, co jest dla  niego najlepsze, najciekawsze, najbardziej pożądane. Czasami fototapety 3d utrzymane są dodatkowo w jasnych barwach – tego typu rozwiązanie gwarantuje jeszcze lepsze efekty, jeśli mówimy o powiększeniu optycznym przestrzeni.

Jeśli chodzi o najczęściej wybierane wzory (i te, które rewelacyjnie sprawdzają się właśnie w przypadku trójwymiarowych modeli), ogromnym powodzeniem cieszą się chociażby te przedstawiające uliczki, schody czy też pełne uroku zaułki. Bardzo często mamy tu do czynienia z przedstawieniem dalekich krajów – te rejony przypominają nam zwykle o ubiegłych wakacjach oraz pozwalają na planowanie kolejnych. Tego typu modele najczęściej lądują na ścianach w dużych pokojach i sypialniach – i przyznać trzeba, że prezentują się niezwykle urokliwie.

Czas jednak również na dawkę nowoczesności – abstrakcyjne modele przedstawiające geometryczne wzory, wiry, tajemnicze figury albo też nieokreślone postaci po również przysłowiowy strzał  w dziesiątkę. Bardzo często utrzymuje się je w stonowanej kolorystyce bieli i czerni, nierzadko zdarzają się także szarości oraz inne barwy. Będzie pięknie!