Dlaczego warto postawić na parawan pokojowy?

Ostatnimi czasy parawany pokojowe cieszą się olbrzymią popularnością. Ten fakt nie powinien nikogo dziwić, wszak ich zastosowanie w czterech ścianach bezpośrednio wiąże się ze sprawieniem, że pomieszczenie prezentuje się bardziej stylowo, bardziej gustownie, bardziej oryginalnie. Przypomnijmy, że dekoracyjne parawany przeżywają dziś swój wielki renesans. Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu raczej się o nich nie mówiło w kontekście aranżacji przestrzeni, dziś jednak poleca się je jak najbardziej, ciągle pojawiają się nowe wzory i ciekawe modele.

Krótka historia parawanów

Warto wiedzieć o tym, że parawany dekoracyjne z całą pewnością nie są współczesnym wynalazkiem. Okazuje się bowiem, że pojawiały się one już w ósmym wieku na terenie Chin. Jednak wtedy ich przeznaczenie było nieco inne niż dziś, ustawiano je bowiem po to, by uniknąć dokuczliwych niezwykle przeciągów. Nieco później ten rodzaj przenośnego panelu pojawił się także na terenie Japonii, po kilku wiekach docierając także na Stary Kontynent. Na początku na zakup parawanu mogli sobie pozwolić tylko najbogatsi, potem jednak ceny spadły i każdy był w stanie nabyć dla siebie taki właśnie egzemplarz.

Komu przyda się parawan pokojowy?

Parawan pokojowy to niezwykle uniwersalny przenośny mebel. Trzeba przyznać, że właściwie w każdym polskim domu lub mieszkaniu mógłby on znaleźć dla siebie zastosowanie. Bardzo dobrze będzie komponował się na przykład w pokoju rodzeństwa, kiedy chcemy każdemu z dzieci zapewnić wieczorową porą dozę intymności. Parawanem zasłonić możemy także tę część wnętrza, która nie prezentuje się zbyt estetycznie. To również dobra metoda na rozdzielenie fragmentów przestrzeni pełniących różne funkcje. Nie zapominamy także o tym, iż parawany przydają się nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w siedzibach firm i instytucji, w butikach, salonach kosmetycznych czy też fryzjerskich. Bardzo nas zatem cieszy ich rosnąca popularność, oznacza to bowiem, że Polacy znają się na dobrym stylu we wnętrzach!